julia has logged 85 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Only You

Only You

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Feels

The Feels

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesus Christ Superstar Live in Concert

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry