• The King's Man

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Room 2806: The Accusation

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★½

  • Hamilton

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Athlete A

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • 8:46

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Scoob!

    ★★★

  • Trial by Media

  • The Half of It

    ★★★

  • One World: Together at Home

  • The Innocence Files

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Stargirl

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½