• The Glorious Ones

    ★★★

  • Jimmy in Saigon

    ★★★★

  • Firsts

    ★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Stockholm

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★

  • Wildhood

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Swimmer

    ★½

  • Boulevard! A Hollywood Story

    ★★★½

  • She Will

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ½

  • Firebird

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Wild Indian

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Rams

    ★½

  • Soul

    ★½

  • Fatman

  • Freaky

    ★½

  • The Boys in the Band

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • After Love

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • Eyes Down

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Arkansas

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Relic

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½