Sort by

Shark boy has logged 396 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killers

Killers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lulli

Lulli

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gigi

Gigi

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Garfield

Garfield

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry