Shark boy has logged 41 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room 237

Room 237

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
07
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry