Sort by

{Todd} has logged 128 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deconstructing Harry

Deconstructing Harry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zulu

Zulu

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am a Fugitive from a Chain Gang

I Am a Fugitive from a Chain Gang

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snow Trail

Snow Trail

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Olympiad

Tokyo Olympiad

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry