Sort by

{Todd} has logged 95 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman

The Woman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Xenia

Xenia

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suntan

Suntan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alley Cats Strike

Alley Cats Strike

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
State and Main

State and Main

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Hair Day

Bad Hair Day

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
★★
Read the review Edit this entry