Sort by

{Todd} has logged 91 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unknown

Unknown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Truth Beneath

The Truth Beneath

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Willard

Willard

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Box

The Box

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Butterfly Effect 2

The Butterfly Effect 2

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Dick

Dick

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Reef

The Reef

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry