Sort by

{Todd} has logged 87 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Savage Sisters

Savage Sisters

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ranger

The Ranger

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maria

Maria

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trucks

Trucks

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Poms

Poms

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Scorpion

The Black Scorpion

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry