• The Children of God

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • The Lobby

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★★

  • Skins

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Paterson

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Side by Side

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • The Fish

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Heartbeats

    ★★★½

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • The Headless Woman

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Holy Girl

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • The Dreamers

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Irreversible

    ★★★½

  • Ten Minutes Older: The Trumpet

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • La Ciénaga

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • The Kingdom II

    ★★★★

  • The Kingdom

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • The Sacrifice

    ★★★★★

  • Vagabond

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Amadeus

    ★★★★

  • Nostalgia

    ★★★★★

  • The Elephant Man

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • Autumn Sonata

    ★★★★★

  • A Special Day

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★★★