Sort by

Juanito has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godless

Godless

2017
×
★★★½
Edit this entry