Sort by

Juanito has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter

Shutter

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martin

Martin

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Replicas

Replicas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Captive

The Captive

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry