• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ★★

  • Clickbait

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★½

  • The Trip

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Spoiled Brats

    ½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Till Death

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★