Sort by

JSpice50 has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drowning in Potential

Drowning in Potential

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Boys The Hunt For Sasquatch

Wild Boys The Hunt For Sasquatch

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watch Me As I Go

Watch Me As I Go

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rhyme & Reason

Rhyme & Reason

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Not Now

Not Now

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not-So Amazing

Not-So Amazing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Last Day of Childhood

The Last Day of Childhood

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Video Carnage

Video Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seventh

Seventh

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forget About Everything for Awhile

Forget About Everything for Awhile

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumb: The Story of Big Brother Magazine

Dumb: The Story of Big Brother Magazine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Voorhees - A Friday The 13th Fan Film

Voorhees - A Friday The 13th Fan Film

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nas: Time Is Illmatic

Nas: Time Is Illmatic

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry