Sort by

𝐉𝐨𝐡𝐧 has logged 106 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood and Bone

Blood and Bone

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry