Sort by
  • Rise of the Footsoldier: Vengeance

    ★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★★½

  • Candy Land

    ★★★

  • Prey

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Good Boy

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Rise of the Footsoldier: Origins

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Run

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★★½

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★★★½

  • Monstrous

    ★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Rise of the Footsoldier 4: Marbella

    ★★★★

  • Hoax

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Alpha Wolf

    ★★★

  • Primal Rage

    ★★★½

  • 4/20 Massacre

    ★★★

  • Ghostland

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Rise of the Footsoldier 3: The Pat Tate Story

    ★★★★

  • Cold Skin

    ★★★★

  • Escape from Cannibal Farm

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★½

  • Leatherface

    ★★★

  • Victor Crowley

    ★★★★

  • Close Calls

    ★★★★

  • Good Manners

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Siren

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Paramedics

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • The Lure

    ★★★½

  • Rise of the Footsoldier: Part II

    ★★★

  • Krampus

    ★★★½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★½

  • Howl

    ★★★★

  • Hidden

    ★★★½

  • Baskin

    ★★★★

  • Extinction

    ★★★½

  • The Abandoned

    ★★★

  • The Hoarder

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Late Phases

    ★★★

  • The Town that Dreaded Sundown

    ★★★½

  • GirlHouse

    ★★★★

  • Still Alice

    ★★★★½

  • Wrong Turn 6: Last Resort

    ★★★

  • Uzumasa Limelight

    ★★★★½

  • Stomping Ground

    ★★★★

  • Exists

    ★★★★

  • Among the Living

    ★★★½

  • Love in the Time of Monsters

    ★★★