Sort by
  • Foe

  • Hoard

    ★★★½

  • Gran Turismo

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • River

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • No Hard Feelings

  • The Flash

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Mother of All Lies

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★★

  • Asteroid City

  • Killers of the Flower Moon

  • How to Have Sex

    ★★★

  • The Delinquents

  • Strange Way of Life

  • Tiger Stripes

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Air

  • Joy Ride

  • Evil Dead Rise

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Love Without Walls

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • John Wick: Chapter 4

  • Scream VI

  • Dog Days

  • Reality

  • BlackBerry

  • Rye Lane

    ★★★★

  • A Thousand and One

  • Girl

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★½

  • Infinity Pool

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

  • Polite Society

  • Plane

  • Lost in the Stars

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • The First Slam Dunk

    ★★★

  • Typist Artist Pirate King

  • Suzume

  • Talk to Me

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • The Wife and Her House Husband

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • A Man

  • She Said

  • Black Adam

  • Klokkenluider

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • The Origin

  • Till

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

  • Motherhood

  • Chevalier

  • The Fabelmans

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • Glass Onion

  • Causeway

  • The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes

  • I Like Movies

  • The Woman King

  • Emily

  • Brother

    ★★★★½

  • See How They Run