• Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Two Little Boys

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Kalel, 15

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Unforgettable

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Mindanao

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • K-12

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Cousins

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Breakthrough

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Rain

    ★★★