J. has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red State

Red State

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Goes the Neighbourhood: The Making of The 'Burbs

There Goes the Neighbourhood: The Making of The 'Burbs

2014
×
Edit this entry  
14
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chillerama

Chillerama

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heartbreak Hotel

Heartbreak Hotel

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Do It

Don't Do It

2016
×
Edit this entry  
07
The Tiffany Problem

The Tiffany Problem

2008
×
Edit this entry  
06
The Intervention

The Intervention

2018
×
Edit this entry  
06
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Island of Fire

Island of Fire

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry