• Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • Jigsaw

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Flatliners

    ★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Mom and Dad

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • What Happened to Monday

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The House

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Rough Night

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • It Comes at Night

  • The Circle

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Rings

    ★★

  • The Space Between Us

  • Get Out

    ★★★

  • The Polka King

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Why Him?

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Trolls

    ★★★

  • Masterminds

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Morgan

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★