Sort by

JSalt_Pepper has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Underdog

Underdog

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Unknown

Unknown

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry