• John Wick: Chapter 4

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Burrow

  • Long Toast

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Liberator

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • The Stunt Double

  • Ghosts of War

    ★★½

  • Hamilton

  • Ava

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Scoob!

    ★½

  • The Last Dance

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Making a Murder

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Primal

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★