Sort by
  • Amsterdam

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Moon

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Insomnia

    ★★★★

  • Vanilla Sky

    ★★★

  • Unbreakable

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★

  • Snatch

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★½

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Game

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★½