Sort by

Jonathan has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Opera

Opera

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Feeling Through

Feeling Through

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Present

The Present

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collective

Collective

2019
×
Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godspell

Godspell

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry