Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Hunger

    ★★★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★½

  • Past Lives

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Colour of Ink

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

  • When Morning Comes

    ★★★★

  • Coyote

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Unruly

    ★★★★

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★

  • Susie Searches

    ★★★½

  • This Place

    ★★★★

  • I Like Movies

    ★★★★½

  • The Grab

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

  • The Flying Sailor

    ★★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★½

  • Unidentified Objects

  • Elvis

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Shooting War

  • Scrap

  • Into the Weeds: Dewayne

  • The Talented Mr. Rosenberg

  • My Year of Dicks

    ★★★★½

  • Ambulance

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★★

  • Still Working 9 to 5

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Brian and Charles

  • Calendar Girls

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★

  • Arthur Rambo

    ½

  • Farha

  • The Middle Man

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Maria Chapdelaine

  • Anatolian Leopard

    ★★½

  • The Forgiven

    ½

  • Nightride

    ★★★½

  • Scarborough

    ★★★★½

  • Earwig

    ★★

  • As in Heaven

    ★★★½

  • Come from Away

  • Huda's Salon

    ★★★★

  • La Soga: Salvation

  • Tug of War

    ★★★★

  • Under the Fig Trees

  • Costa Brava, Lebanon