Sort by
  • Below the Fold

    ★★★

  • The Eddy

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Bread Factory: Part Two

    ★★★★★

  • A Bread Factory: Part One

    ★★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★★

  • Hotel Artemis

  • Putin's Witnesses

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Transit

    ★★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Suburbicon

    ½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Foxtrot

    ★★★★½

  • The Book of Henry

    ★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Golden Years

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Square

    ★★

  • Faces Places

    ★★★½

  • Wonderstruck

    ★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Marjorie Prime

    ★★★½

  • Did You Wonder Who Fired the Gun?

    ★★★★★

  • The Sense of an Ending

    ★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Stalin's Couch

    ★★★★

  • Rules Don't Apply

  • The Lost City of Z

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Denial

    ★★★½

  • Porto

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Chasing Trane

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Sully

    ★★★½

  • Paradise

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • People That Are Not Me

    ★★★★

  • Scarred Hearts

    ★★★★

  • Nocturama

    ★★½

  • The Salesman

    ★½

  • Elle

    ★★½

  • The Death of Louis XIV

    ★★★★

  • The Unknown Girl

    ★★★★½

  • Aquarius

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★

  • Loving

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★½

  • Tower

    ★★★★

  • I Am Nero

    ★★★

  • Death in Sarajevo

    ★½

  • Being 17

    ★★½

  • The Love Witch

  • Cameraperson

    ★★★★

  • Equity

    ★★★