Jrcoleman92 has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strip Down, Rise Up

Strip Down, Rise Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry