Jrcoleman92 has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Machete

Machete

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Original Gangster

Original Gangster

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Meadows

Miss Meadows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marauders

Marauders

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Informer

The Informer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bliss

Bliss

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry