Sort by

Jr. has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wanted

Wanted

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Edit this entry  
07
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Splice

Splice

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
George Lopez: We'll Do It for Half

George Lopez: We'll Do It for Half

2020
×
Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry