Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Zoey 102

Zoey 102

2023
×
★★
Edit this entry  
24
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
Edit this entry  
24
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Good Burger 2

Good Burger 2

2023
×
Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Edit this entry  
06
The Continental: From the World of John Wick

The Continental: From the World of John Wick

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
20
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry