Sort by
  • Saltburn

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Nope

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Close

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Angry Young Men

  • The Batman

    ★★★½

  • Breaking

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Cow

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½