• Oxygen

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Chick Fight

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Life Beyond: Chapter 2. The Museum of Alien Life

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Archive

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Secret History of the Moon

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Sol Levante

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Devs

    ★★★★½