Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thing from the Factory by the Field

Thing from the Factory by the Field

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonshot

Moonshot

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 4th

The 4th

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry