Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Ghosted

    ★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • 65

    ★★

  • Champions

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Sharper

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • You People

    ★★

  • Plane

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★

  • It's a Wonderful Binge

    ★★

  • M3GAN

    ★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Emancipation

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • A Christmas Karen

    ½

  • Strange World

    ★★½

  • Falling for Christmas

  • Spirited

    ★★½

  • The Independent

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Curse of Bridge Hollow

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Son

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★★½

  • Collide

    ★½

  • Prey

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Flying Sailor

    ★★