• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Debt Collectors

    ★★★

  • MASS

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Primal

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★