Sort by

joshé has logged 20 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lan Yu

Lan Yu

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paris 05:59 / Théo & Hugo

Paris 05:59 / Théo & Hugo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tipping the Velvet

Tipping the Velvet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry