Sort by

joshé has logged 271 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry