Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Birthday (Bad Kid Stuff)

Birthday (Bad Kid Stuff)

2022
×
Edit this entry  
02
Nothing to Hide (Bad Kid Stuff)

Nothing to Hide (Bad Kid Stuff)

2023
×
Edit this entry  
02
Ring of Fire

Ring of Fire

2000
×
Edit this entry  
01
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Troll

Troll

2022
×
★½
Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★½
Edit this entry  
04
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Zion

Zion

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Messner

Messner

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Volcano: Rescue from Whakaari

The Volcano: Rescue from Whakaari

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Campus Galli – Bauen wie im Mittelalter

Campus Galli – Bauen wie im Mittelalter

2019
×
★½
Edit this entry  
03
La Montagne des Cristalliers

La Montagne des Cristalliers

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Joys and Sorrows of Young Yuguo

The Joys and Sorrows of Young Yuguo

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Trader

The Trader

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hold Your Breath: The Ice Dive

Hold Your Breath: The Ice Dive

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Miss Sumo

Little Miss Sumo

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Lorena, Light-footed Woman

Lorena, Light-footed Woman

2019
×
★★★
Edit this entry