Sort by
  • Wanda Sykes: I'm an Entertainer

  • Queenmaker: The Making of an It Girl

    ★★★

  • Fool's Paradise

    ★★★½

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★

  • Dear Mama

    ★★★½

  • Dead Ringers

    ★★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★½

  • Air

    ★½

  • Boston Strangler

    ★★★

  • Swarm

  • Tetris

    ★★

  • Scream VI

    ★★½

  • Cocaine Bear

  • Reality

    ★★½

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

    ★★★

  • Sharper

    ★★½

  • 80 for Brady

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Judy Blume Forever

    ★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★

  • You People

    ★½

  • Paul T. Goldman

    ★★★★

  • Shotgun Wedding

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • Call Me Miss Cleo

    ★★

  • Babylon

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★½

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★

  • The People We Hate at the Wedding

    ★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Whaam! Blam! Roy Lichtenstein and the Art of Appropriation

  • God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★

  • She Said

    ★★★

  • Rosaline

    ★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★

  • The Estate

    ★½

  • Halloween Ends

    ½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Till

    ★★★½

  • Entergalactic

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • The Munsters

  • Blood Relatives

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Dalíland

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Devotion

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Chevalier

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • Canary

  • Causeway

    ★★★½

  • Sidney

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Butcher's Crossing

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Louis Armstrong's Black & Blues

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½