• I Met a Girl

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Disturbia

    ★★★

  • Best in Show

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • Cube

    ★★★½

  • Insidious

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Bit

    ★★

  • Yoga Hosers

    ½

  • Chasing Amy

    ★★★½