• Bad Trip

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Two Distant Strangers

  • A Teacher

  • Run

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Love, Guaranteed

  • #Alive

  • The King of Staten Island

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Shirley

  • Kajillionaire

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • 1BR

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

  • Bit

    ★★

  • Someone Great

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

  • Girl on the Third Floor

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Little Monsters

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Hell Fest

  • Banana Split

  • The Perfection

  • Halloween

  • A Simple Favor

  • Cam

    ★★★★½

  • Set It Up

  • BlacKkKlansman

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • I Am Not an Easy Man

  • Truth or Dare

  • A Quiet Place

  • The Strangers: Prey at Night

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

  • Mandy

  • What Keeps You Alive

  • Happy Death Day

  • Gerald's Game

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Glass Castle

    ★★★

  • What Happened to Monday

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

  • It Comes at Night

  • The Endless

  • Life

    ★★½

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver