• Da 5 Bloods

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Siberia

    ★½

  • All the Dead Ones

    ★★½

  • Golda Maria

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • The Fall

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • GUO4

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Benjamin

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★