Josiah has logged 30 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reasonable Doubt

Reasonable Doubt

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Animation Show

The Animation Show

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Animation Show

The Animation Show

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Ice Quake

Ice Quake

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Genre

Genre

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be No Leave Today

There Will Be No Leave Today

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killers

The Killers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cycles

Cycles

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry