Josh has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
½
Read the review Edit this entry