• Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The War with Grandpa

    ½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Eli

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★