• Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Secret in Their Eyes

    ★★

  • The Maze Runner

  • Now You See Me

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Ides of March

    ★★★

  • Womb

  • Inception

    ★★★

  • Boy

    ★★★★★

  • Michael Clayton

    ★★★★★

  • Inside Man

    ★★★★

  • The Green Mile

  • Out of Sight

    ★★★★

  • Grosse Pointe Blank

    ★★★½

  • Sneakers

    ★★★★★

  • Hot Shots!

  • Beetlejuice

    ★★★★

  • Mad Max

    ★★★★