• Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Frontline: Growing Up Poor in America

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything