Sort by
  • Roma

    ★★★★

  • I Still Hide to Smoke

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Training Day

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • The Big Chill

    ★★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • The Phantom of Liberty

    ★★★

  • Blazing Saddles

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • PlayTime

    ½

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★½

  • Dial M for Murder

    ★★★★★

  • M

    ★★★