Sort by
  • The Journey Home

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • bleared eyes of blue glass

  • Slowly

  • Cruces

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★

  • M3GAN

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Black Glass

  • summercycle iii

  • Last Week

  • the hollowness of what remains

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Menu

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★

  • Thirteen Lives

    ★★

  • Nope

    ★★

  • New Moon

  • The Lovesick Serpent

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • As my gaze fell upon the stormy seas, I wept ...and soon the skies followed

  • brushstrokes

  • The Northman

    ★½

  • Lights, Like Angels, Flying

  • Your Daughter Was Here

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★½

  • Xilma-xil

  • X

    ★★

  • there with fantastic garlands did she come

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Slipstream Dream

  • Silesilence

    ★★★½

  • i will never remember this sun

  • Fresh

    ½

  • North Star

  • Scream

    ★½

  • Untitled, Unfinished

  • Light Years

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★

  • Blackalachia

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Winter Flare

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • House of Gucci

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Love Hard

    ½

  • Absolutely

  • Red Notice

    ½