Josh has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Critters

Critters

1986
×
★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Classic Albums: Steely Dan - Aja

Classic Albums: Steely Dan - Aja

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Edit this entry  
28
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Striptease

Striptease

1996
×
★★½
Edit this entry  
12
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
TINA

TINA

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Mannequin Two: On the Move

Mannequin Two: On the Move

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry